PRODUCENT SUBLIMACYJNEJ ODZIEŻY SPORTOWEJ

Technologia

Projektowanie graficzne to proces, w którym nasz Dział Graficzny team (at) prinzwear.com pracuje nad przygotowaniem wzoru odzieży wg. wytycznych przesłanych przez klienta. Logotypy przesyłane do nas powinny być możliwie jak najlepszej jakości tj. wektory lub dobrej jakości bitmapy. Nasi graficy posługują się programami Adobe Illustrator oraz Corel Draw. Praca opiera się głównie na opracowaniu wektorów, logotypów, przygotowaniem wizualizacji strojów oraz ułożeniem do druku.

Krojownia na podstawie otrzymanego zlecenia kroi dzianinę. Cały proces jest bardzo precyzyjny i odbywa się przez wykwalifikowaną załogę. Niektóre elastyczne dzianiny wymagają specjalnego traktowania np. wielogodzinnego tzw. leżakowania przed skrojeniem. Podyktowane jest to koniecznością utrzymania takich samych wymiarów odzieży. Prinz Sportswear zajmuje się produkcją odzieży już od 1 szt! Skrojenie 1 szt dzianiny pozostawia odpad produkcyjny , dlatego też zamówienie 1 szt ubioru jest droższe od np. 10 szt tego samego produktu.

Projekt odzieży zostaje wydrukowany na specjalnym papierze sublimacyjnym.

Do produkcji sublimacji używamy japońskich ploterów marki Epson, Roland oraz Mutoh.

Korzystamy z wysokiej jakości włoskich atramentów sublimacyjnych, które nie podrażniają skóry i posiadają stosowne certyfikaty.

Wydruk odbywa się z zachowaniem szczególnych procedur.

Zadrukowany sublimacyjnie papier podlega kontroli jakości. Na tym etapie kontrolujemy czy wydruk jest wolny od ewentualnych błędów.

Kolejnym krokiem jest sublimacja, która odbywa się w wysokiej temperaturze powyżej 200st. Celsjusza. Zadrukowany na papierze wzór zostaje przeniesiony na dzianinę poliestrową. Nadruk taki cechuje się bardzo wysoka trwałością i doskonałym odwzorowaniem kolorów.

Zadrukowany sublimacyjnie materiał podlega kolejnej kontroli jakości. Na tym etapie kontrolujemy tym razem czy dzianina przed uszyciem jest wolny od ewentualnych błędów.

 

Dopiero na tym etapie zajmujemy się szyciem odzieży. Odzież sportowa jest bardzo wymagająca i nie wybacza błędów. Niezbędne jest duże doświadczenie krawcowej, wysoka precyzja oraz ponadprzeciętne zdolności manualne. Nasza szwalnie wyposażona jest w overlocki 3,4 oraz 5 nitkowe, autolapy, renderki, stebnówki, oraz inne maszyny krawieckie. Od 2011r z powodzeniem wdrażamy najnowsze technologie szycia odzieży sportowej.

Kontrola jakości tym razem podczas prasowania uszytej odzieży.

Oznakowanie oraz pakowanie uszytej odzieży.

Kontrola spakowanego towaru oraz wysyłka do klienta. Towar wysyłamy za pośrednictwem firmy UPS oraz DPD.