PRODUCENT SUBLIMACYJNEJ ODZIEŻY SPORTOWEJ

Technologia

 
PROCES PRODUKCJI ODZIEŻY SPORTOWEJ PRINZWEAR
Proces produkcji odzieży sportowej składa się z kilku równie ważnych etapów.
 
  1.  Projektowanie 
  2.  Krojenie dzianin
  3.  Druk sublimacyjny / Transfer 
  4.  Szycie 
  5.  Kontrola jakości

 

Projektowanie

Na tym etapie nasz dział graficzny przystępuje do realizacji otrzymanego zlecenia. Korzystamy z oprogramowania Adobe Illustrator. Graficy dokładają starań aby każdy wzór był wyjątkowy i odpowiadał oczekiwaniom klientów. 

 

Krojenie dzianin

Krojownia na podstawie otrzymanego zlecenia kroi dzianinę. Cały proces jest bardzo precyzyjny i odbywa się przez wykwalifikowaną załogę. Niektóre elastyczne dzianiny wymagają specjalnego traktowania np. wielogodzinnego tzw. leżakowania przed skrojeniem. Podyktowane jest to koniecznością utrzymania takich samych wymiarów odzieży. Prinz Sportswear zajmuje się produkcją odzieży już od 1 szt! Skrojenie 1 szt dzianiny pozostawia odpad produkcyjny , dlatego też zamówienie 1 szt ubioru jest droższe od np. 10 szt tego samego produktu.

 

Druk sublimacyjny / Transfer

Projekt odzieży zostaje wydrukowany na specjalnym papierze sublimacyjnym. Do produkcji sublimacji używamy japońskich ploterów marki Epson, Roland oraz Mutoh. Korzystamy z najwyższej jakości szwajcarskich atramentów sublimacyjnych, które nie podrażniają skóry i posiadają stosowne certyfikaty. Wydruk odbywa się z zachowaniem szczególnych procedur. Zadrukowany  papier podlega kontroli jakości. Na tym etapie kontrolujemy czy wydruk jest wolny od ewentualnych błędów. Kolejnym krokiem jest termotransfer, który odbywa się w wysokiej temperaturze powyżej 200 st. C. Zadrukowany na papierze wzór zostaje przeniesiony na dzianinę poliestrową. Nadruk taki cechuje się bardzo wysoka trwałością i doskonałym odwzorowaniem kolorów.

 

Szycie

Dopiero na tym etapie zajmujemy się szyciem odzieży. Odzież sportowa jest bardzo wymagająca i nie wybacza błędów. Niezbędne jest duże doświadczenie krawcowej, wysoka precyzja oraz ponadprzeciętne zdolności manualne. Nasza szwalnie wyposażona jest w overlocki 3,4 oraz 5 nitkowe, autolapy, renderki, stebnówki, oraz inne maszyny krawieckie. Od 2011r z powodzeniem wdrażamy najnowsze technologie szycia odzieży sportowej.

 

Kontrola jakości / Oznakowanie / Pakowanie

Ubiory w bardzo dokładny sposób kontrolowane są pod względem zgodności z projektem oraz jakości. Oznaczamy poszczególne rozmiary, dodajemy etykiety i pakujemy w odpowiednie opakowania.

 

JEŻELI MASZ WIĘCEJ PYTAŃ, ZAPRASZAMY DO KONTAKTU  info(at)prinzwear.com